نهمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و هوانوردی با حضور بخش فضایی کشور از تاریخ 5 تا 8 آذرماه در جزیره کیش برگزار شد.

نهمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و هوانوردی با حضور بخش فضایی کشور از تاریخ 5 تا 8 آذرماه در جزیره کیش برگزار شد.

در این نمایشگاه، برای نخستین بار، به همت مرکز ملی فضایی ایران، پاویون مشترکی با حضور همه دست‌اندرکاران حوزه فضایی کشور برپا شد. در این پاویون، مراکز پژوهشی و آموزشی از جمله پژوهشگاه هوافضا، پژوهشگاه فضایی، دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشگاه صنعتی شریف، سازمان فضایی ایران، ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل‌ و نقل پیشرفته، گروه فضایی صاایران، سازمان جغرافیایی و بخش خصوصی حضور پیدا کردند.

مراسم افتتاحیه این رویداد مهم، با حضور مسئولان کشوری و لشگری در سالن خلیج فارس مرکز همایش های بین المللی کیش در تاریخ 5 آذر برگزارشد و سپس نمایشگاه با حضور مسئولان و علاقه­مندان در مکانی به وسعت حدود 17 هزار مترمربع و در سه سالن سرپوشیده با حضور 100 شرکت داخلی وخارجی  و نمایندگانی از کشورهای روسیه، آلمان و ایتالیا آغاز به کار کرد. هدف از برگزاری این نمایشگاه آشنا شدن بازدیدکنندگان با محصولات و تجهیزات به روز صنایع هوایی، هواپیمایی و فضایی و معرفی توانمندی این حوزه ها بود.

 

پژوهشگاه هوافضا با ارائه تعدادی از دستاوردهای خود، از جمله کاوشگر پیشگام که حامل اولین میمون فضایی ایران بوده است، ماک‌آپ کپسول حامل انسان و سیلندر سامانه خدمات کاوشگر در نمایشگاه فوق شرکت داشت. همچنین، تعدادی کتب و نشریات انتشارات پژوهشگاه نیز در معرض بازدید عموم قرار گرفت. در طول نمایشگاه آقای دکتر امی، رئیس پژوهشگاه، آقای دکتر طیبی رهنی، معاون پژوهشی و تنی چند از اساتید پژوهشگاه از غرفه پژوهشگاه دیدن کردند.

 

آقای دکتر امی علاوه بر دیدار و گفتگو با مسئولین و مدیران سازمان های مختلف به سوالات خبرنگاران در خصوص چشم انداز فعالیت های پژوهشگاه پاسخ دادند.

همزمان با برپایی پاویون فضایی در این نمایشگاه، دو پنل تخصصی و چندین کارگاه آموزشی نیزدر زمینه علوم فضایی و کاربردهای آن با هماهنگی مرکز ملی فضایی و با حضور اساتید و پژوهشگران حوزه فضایی کشور، من جمله متخصصان پژوهشگاه، برگزار شد. 

 

 

حاضرین در سایت

ما 32 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی خبرها و رویدادها نهمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و هوانوردی با حضور بخش فضایی کشور از تاریخ 5 تا 8 آذرماه در جزیره کیش برگزار شد.