برگزاری سخنرانی علمی با موضوع شناسایی توده‌های جلبک دریایی با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای

مسعود مرادی

 

روز چهارشنبه 27 تیرماه سخنرانی علمی با موضوع «شناسایی توده‌های جلبک دریایی با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای» توسط آقای دکتر مسعود مرادی، دانشیار پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی در محل پژوهشگاه هوافضا برگزار گردید.  

اگر گسترش بیش از اندازه  و شدت توده‌های جلبکی در دریاها از کنترل خارج شود، توازن اکوسیستم را بر هم می‌زند و برای سلامت آبزیان و در مواردی نادر برای انسان‌ها خطرناک می‌باشد. این پدیده در دریای خزر و خلیج فارس با استفاده از داده‌های ماهواره‌های MODIS، MERIS و SeaWifs در سال‌های 2005 تا 2012 مورد بررسی قرار گرفته است.

آقای دکتر مرادی در این سخنرانی به تشریح مراحل آنالیز شاخص‌های متعدد با استفاده از روش‌های EOF، SVD، PSD و WT پرداختند و نتایج حاصل از پردازش‌ها و تلفیق آنها را با استفاده از شبکه عصبی طبقه‌بندی تصاویر ارائه دادند. در ادامه، ایشان با استفاده از مدل سازی¬های سامانه های پویا (SD) و تکنولوژی Web-GIS یک سامانه کاربردی برای پایش شکوفایی جلبکی در دریاهای ایران معرفی نمودند.

در انتها، شرکت‌کنندگان  سوالات و پیشنهادات خود را مطرح کردند و آقای دکتر مرادی به سوالات پاسخ دادند.

 

 

 

 
 

حاضرین در سایت

ما 37 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی خبرها و رویدادها برگزاری سخنرانی علمی با موضوع شناسایی توده‌های جلبک دریایی با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای