برگزاری سخنرانی علمی «پروفسور گودرز احمدی»، عضو هیات علمی و رئیس دانشکده مهندسی دانشگاه کلارکسون آمریکا در پژوهشگاه هوافضا

گودرز احمدی

 

در راستای طرح ارتقای پژوهشگاه هوافضا به تراز بین‌الملل و به دعوت آقایان دکتر امی، ریاست محترم پژوهشگاه و دکتر محمد طیبی رهنی معاون محترم پژوهشی پژوهشگاه، نشست علمی با حضور پروفسور گودرز احمدی، عضو هیأت علمی دانشگاه کلارکسون آمریکا و چهره ماندگار سال 1381 با موضوع «شبیه‌سازی جریان دوفازی–Two Phase Flow Modeling» بعد از ظهر روز چهارشنبه مورخ 19/02/1397  با حضور تنی چند از اعضای هیات علمی و دانشجویان پژوهشگاه، مهمانان خارج از پژوهشگاه و برخی چهره‌های فعال در زمینه‌های مهندسی مکانیک و مهندسی هوافضا برگزار شد.  

پرفسور احمدی قبل از سخنرانی از موزه پژوهشگاه بازدید کردند و با فعالیت‌ها و زمینه‌های تحقیقاتی مجموعه آشنا شدند. ایشان در آغاز سخنرانی خود از فعالیت‌های انجام شده در پژوهشگاه ابراز خوشوقتی نموده و از آن‌ها به عنوان گام‌های بزرگی در پیشرفت کشور یاد کردند.

سپس، پرفسور احمدی سخنرانی خود را در موضوع شبیه‌سازی جریان دوفازی، با محوریت آلودگی هوا و ریزگردها، ارائه دادند. ایشان بعد از بیان مقدمات این موضوع، برخی از مهمترین تحقیقات خود در این زمینه که موجب استفاده عملی از نتایج آن در بهبود زندگی بشر شده را بیان کردند (نتایج تحقیقات ایشان با همکاری چند شرکت و سازمان بزرگ، از جمله ناسا و زیراکس به‌صورت کاربردی مورد استفاده قرار گرفته است). پرفسور احمدی ابراز امیدواری کردند که با توجه به اینکه ایران با مشکل جدی آلودگی هوا، به‌خصوص ریزگردها، مواجه است، می‌توان تحقیقات مشابه و مفیدی در این زمینه در داخل کشور انجام داد. 

در پایان، دکتر طیبی رهنی ضمن تشکر از حضور گرم پرفسور احمدی، خواستار همکاری جدی ایشان با پژوهشگاه شدند. همچنین، جناب دکتر فتح اله امی با تقدیم هدایایی به رسم یادبود از ایشان تقدیر کردند و پیشنهاد عضویت هیئت علمی افتخاری ایشان و نیز عضویت در هیئت تحریریه مجله علمی-پژوهشی «علوم و فناوری فضایی» را مطرح نمودند که پرفسور احمدی به گرمی از هر دو پیشنهاد استقبال کرده و قول همکاری همه جانبه دادند.

 

 

حاضرین در سایت

ما 23 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی خبرها و رویدادها برگزاری سخنرانی علمی «پروفسور گودرز احمدی»، عضو هیات علمی و رئیس دانشکده مهندسی دانشگاه کلارکسون آمریکا در پژوهشگاه هوافضا